szampon w kostce trwardy orzech shaushka recenzja

Szampon Twardy Orzech Shaushka – recencja

Przetestowałam szampon w kostce Twardy Orzech od Shaushka. Wybrałam go, ponieważ jest polecany dla szatynek i brunetek, które chcą pielęgnować swoje ciemne odcienie włosów. Składniki szamponu mogą przyciemnić włosy i pogłębić ich kolor. Od kilku lat nie farbuję włosów, a każde lato delikatnie mi je rozjaśnia, więc taki szampon wydał mi się bardzo zachęcający.

Continue reading

śmieci wyrzucać w worku czy bez kompostowalne worki na śmieci

Czy śmieci wyrzucać w worku czy bez?

Worki na śmieci stały się dla niektórych niezwykle wygodnym rozwiązaniem. Minimalizują kontakt ze śmieciami i w łatwy sposób można je wynieść na śmietnik. Kosztują niewiele, dlatego znajdziemy ich zapas (pewnie) w większości domostw. Z drugiej strony to taki produkt, który praktycznie od razu staje się odpadem. Dodatkowym odpadem używanym w ogromnej ilości. Ale nie zawsze worki na śmieci powinny być używane, a zakłady gospodarujące odpadami zalecają czasami rezygnację z nich. Zatem, kiedy powinniśmy wyrzucać śmieci we worku, a kiedy bez?

Continue reading

worki na śmieci kompostowalne czy biodegradowalne certyfikaty

Worki na śmieci kompostowalne czy biodegradowlane?

Jeżeli worki na śmieci są kompostowalne, to są też biodegradowalne, ale nie koniecznie na odwrót. Bo biodegradacja to szersze pojęcie i jest to biochemiczny rozkład związków organicznych przez saprobionty (bakterie, grzyby, pierwotniaki, promieniowce, glony i robaki) na proste związki nieorganiczne. Kompostowanie to również rozkład na proste związki nieorganiczne, ale musi być spełnionych kilka restrykcyjnych warunków.

Continue reading

ekologiczne gąbki i zmywaki sztotki do zmywania naczyń zero waste

Ekologiczne zmywaki i gąbki do naczyń

Ekologiczne zmywaki i gąbki do naczyń powinny spełniać kilka podstawowych cech. Powinny być zrobione z naturalnych surowców, takich które przy pozyskiwaniu i po zużyciu nie obciążają zbytnio środowiska. Dobrze, jeżeli są trwałe lub jest możliwość wymieniania ich elementów. Jeżeli nie dadzą rady służyć nam przez lata, to ich utylizacja powinna być przyjazna dla środowiska, na przykład poprzez możliwość kompostowania ich.

Continue reading

który szampon shaushka wybrać jak dobrać szampon shaushka

Który szampon Shaushka wybrać?

Shaushka ma duży wybór szamponów w kostce. Każdy jest starannie przemyślany i dedykowany innemu rodzajowi włosów. Mają pielęgnować skórę głowy i włosy w określony sposób, tak żeby podkreślać ich najważniejsze atuty i niwelować problemy. W Milvo jest aż 7 rodzajów szamponów Shaushka. Dlatego postanowiłam napisać krótki przewodnik, jak dobrać szampon Shaushka do swoich włosów.

Continue reading