Eko tipy

Jak przechowywać szampon w kostce?

jak przechowywać szampon w kostce zero waste

Jak przechowywać szampon w kostce, żeby służył nam jak najdłużej? Poniżej przedstawiam kilka podstawowych zasad.

Przechowuj w suchym miejscu

Szampon po użyciu powinien być przechowywany w suchym i przewiewnym miejscu. Nie można go zostawiać w miejscu, gdzie jest narażony na ciągłe namoczenie, np. na dolnej półce pod prysznicem. Gdy jest ciągle namaczany, rozmięka i podczas używania nabiera się go zbyt dużo. Szybciej się zużyje i może się za bardzo rozpadać w dłoniach. Poza tym stały dostęp wody powoduje szybsze namnażanie się bakterii.

Szampon dobrze trzymać trochę dalej od strumienia wody. Można go kłaść lub wieszać wysoko pod prysznicem lub w innym miejscu w łazience.

Mydelniczka z odpływem

Żeby szampon szybciej wysechł, dobrze sprawdzi się mydelniczka z odpływem wody. Taka z dziurkami, żłobieniami lub innym rozwiązaniem pozwalającym odpłynąć wodzie od spodu kostki szamponu. Dzięki temu dół szamponu też wysycha i nie rozmięka.

Sznureczek lub woreczek

Kostka szamponu może być również zawieszona, np. wysoko pod prysznicem, gdzie będzie pod ręką, ale nie będzie ciągle namaczana. Niektórzy producenci (np. Shaushka) sprzedają szampony ze sznureczkiem zatopionym w kostce, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Możesz też zastosować woreczek jutowy lub konopny. Najlepiej taki z luźnym splotem, żeby szybciej wysychał i zapewniać lepszą cyrkulację powietrza. Dodatkowo woreczek umożliwia wytwarzanie piany, którą myjemy włosy. Wystarczy całość zamoczyć i potrzeć, a wytworzoną pianę wycisnąć na włosy.

O innych metodach mycia włosów szamponem w kostce pisałam tutaj.

>>>klik do wpisu<<<

Jak przechowywać szampon w kostce w podróży?

Szampony w kostce są świetne w podróży ze względu na swój mały rozmiar. W podróży sprawdzi się szczelniejsze opakowanie. Klasyczna mydelniczka lub specjalna puszka na szampon w kostce, który przeważnie jest mniejszy od mydła i okrągły. Niektórzy producenci sprzedają specjalne puszki do swoich szamponów, np. puszka od Czterech Szpaków. Sprawdzi się też opakowanie po innym kosmetyku, np. na szampony świetnie pasuje puszka po musie do ciała od Czterech Szpaków.

Zanim spakujesz szampon do szczelnej mydelniczki pozwól mu wyschnąć.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *