Czuję się odpowiedzialna za swoje działania. Na każdym etapie prowadzenia działalności staram się podejmować racjonalne decyzje, dzięki którym minimalizuję wpływ na środowisko naturalne.

Na początku był pomysł

Produkty dostępne w Milvo mają być ekologiczne, ale w jak najbliższym sensie tego słowa. Nie chcę sprzedawać Ci zafoliowanego ekobanana;) Stawiam na naturalne surowce i materiały oraz produkty wytworzone z surowców wtórnych. Pewnie czasami znajdziesz w Milvo produkty z plastiku, ale tylko jako mniejsze zło – lepszy wybór – alternatywę dla jednorazowych rozwiązań.

Najwyższa jakość

Staram się, żeby materiały i składniki były jak najlepszej jakości, żeby służyły Ci jak najdłużej, były bezpieczne dla Ciebie i środowiska, żeby ich pochodzenie nie łączyło się z wyniszczeniem środowiska.

Dlatego torby i woreczki dostępne w Milvo są uszyte z dobrych jakościowo tkanin, w mocny i staranny sposób, żeby służyły jak najdłużej. Tak samo dobieram inne wielorazowe produkty: waciki, kubeczki menstruacyjne, maszynki do golenia i wiele innych.

Kosmetyki mają w swoich składach naturalne składniki, w większości wegańskie i zapakowane są w opakowania, które się przetwarza: papier, szkło lub aluminium. Podobnie jest ze środkami do prania i sprzątania. Te produkty również składają się ze starannie dobranych składników, tak żeby były bezpieczne dla Ciebie i środowiska i jednocześnie znajdowały się w eko opakowaniach.

Lokalnie

Zależy mi, żeby produkty były polskie, a najlepiej produkowane lokalnie. Takie działanie wpływa korzystnie na lokalną gospodarkę i zmniejsza ślad węglowy. Dlatego tkaniny, które kupuję w większości produkowane i farbowane są w Polsce, tu powstają też grafiki i nadruki na torbach. Produkty tekstylne szyję sama lub zlecam szycie innym polskim firmom, jeżeli ich ilość jest zbyt duża dla mnie.

W pierwszej kolejności wybieram kosmetyki i środki czystości produkowane w Polsce.

Elektroniczna faktura

Nie zasypię Cię gratisami, ulotkami, reklamami czy niepotrzebnymi wypełniaczami. Owszem, czasami dorzucam jakiś gratis, ale muszę mieć pewność, że będzie to coś, co Ci się przyda. Staram się używać niezbędnego minimum do przygotowywania przesyłek, żeby nie marnować rzeczy. Potwierdzenie zakupu, fakturę lub kupony rabatowe otrzymasz na maila.

Ekologiczne materiały

Stawiam na produkty, które zrobione są z tworzyw, które można przetworzyć, są kompostowalne lub na tyle trwałe, żeby służyły nam bardzo długo. Dlatego torby są z bawełny, żeby w razie zużycia uległy biodegradacji, kosmetyki  i środki czystości są ze składników bezpiecznych dla ludzi i środowiska, a ich opakowania przetwarza się (szkło, papier, czasami aluminium).

Unikam plastiku zarówno w produktach, opakowaniach jak i przesyłkach, ale czasami znajdziesz go w sklepie. Sporadycznie będzie to produkt zapakowany przez producenta we folię, ale taki, który posłuży Ci wiele lat, np. maszynka do golenia lub kubeczek menstruacyjny. Czasami sam produkt będzie z plastiku, ale będzie wielorazową wersją jednorazowych produktów, np. łyżkowidelec lub woreczki z firanki.

Ekologiczne przesyłki

Przesyłki zapakowane są głównie w papier. Używam papierowej taśmy klejącej, papieru z makulatury do wypełnienia, kartonów i kopert. Nie używam folii bąbelkowej, foliowej taśmy klejącej itp. Wszelkie opakowania, w których otrzymuję dostawy staram się wykorzystywać przy moich wysyłkach. Wykorzystuje ponownie kartony i wypełniacze. Zbieram też kartoniki od znajomych. Czasami możesz otrzymać przesyłkę z foliową taśmą klejącą, jeżeli była tam wcześniej, a ja ten kartonik używam po prostu ponownie.

Inne drobnostki

Są też inne drobne eko rozwiązania, które stosuje na co dzień w sklepie:

  • drukuję, kiedy muszę – głównie drukuję etykiety na przesyłki,
  • staram się jedną kartkę zadrukować maksymalnie jak się da – kombinuję, żeby jak najwięcej etykiet wydrukować na jednej kartce,
  • fragmenty kartek zostawiam na notatki, listy zakupów, znaczniki do paczek),
  • błędnie wydrukowane kartki zostawiam do zadrukowania z drugiej strony,
  • zdarza mi się zawieźć paczki do nadania rowerem,
  • staram się maksymalnie kroić tkaniny, kiedy chcę coś uszyć,

Podziel się pomysłem na ekologiczne rozwiązanie dla sklepu Milvo 

Torba ekologiczna, torba na zakupy, torby bawełniane, torby płócienne, milvo,

Torba ekologiczna, torba na zakupy, torby bawełniane, torby płócienne, milvo,

Torba ekologiczna, torba na zakupy, torby bawełniane, torby płócienne, milvo,

Torba ekologiczna, torba na zakupy, torby bawełniane, torby płócienne, milvo,

Torba ekologiczna, torba na zakupy, torby bawełniane, torby płócienne, milvo,

Torba ekologiczna, torba na zakupy, torby bawełniane, torby płócienne, milvo,