O produktach

Jak dbać o torby bawełniane?

Torba ekologiczna, torba na zakupy, torby bawełniane, torby płócienne, milvo,

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Dowiedz się jak prać torby na zakupy i jak je prasować, żeby zachowały jak najdłużej swój dobry wygląd i praktyczne funkcje.

Torby na zakupy ciężko pracują

Wielorazowe torby na zakupy wymagają pielęgnacji, podobnie jak inne tekstylia obecne w naszym życiu. Używane są do ciężkiej pracy, jaką jest dźwiganie zakupów, narażone są również na wszelkiego typu zabrudzenia. Mogą poplamić się od produktów, które kupiliśmy: buraczków, soku, malin itd. Często stawia się je też na podłodze, w bagażniku lub na dywaniku samochodowym. Wymagają częstego prania i odświeżania.

-> Należy uważać, żeby nie przeciążać torby. Torba służy do noszenia zakupów, lepiej nie nosić w niej równowartości kupki kamieni:) Torba uszyta jest solidnie i powinna znieść bardzo dużo.

-> W przypadku rozdarcia lub puszczenia szwu, należy jak najszybciej naprawić własnoręcznie uszkodzenie lub odesłać torbę w ramach reklamacji, żeby rozdarcie się nie powiększyło i nie narobiło jeszcze większych szkód.

Jak dbać o torby bawełniane? Wielorazowe torby na zakupy wymagają pielęgnacji, podobnie jak inne tekstylia obecne w naszym życiu. Używane często do ciężkiej pracy, jaką jest dźwiganie zakupów, narażone są na wszelkie zabrudzenia. Należy uważać, żeby torby nie przeciążać. Torba służy do noszenia zakupów, lepiej nie nosić w niej równowartości kupki kamieni W przypadku rozdarcia lub puszczenia szwu, należy jak najszybciej naprawić własnoręcznie uszkodzenie lub odesłać torbę w ramach reklamacji, żeby rozdarcie się nie powiększyło. Jak prać torby bawełniane? Torby na zakupy trzeba prać, żeby pozbyć się zabrudzeń i bakterii, które mogły się w tych zabrudzeniach rozmnożyć. Żeby zachować jak najdłużej fason i kolor torby, należy: - zabezpieczać torbę przed przeciekami i zabrudzeniami z zakupów. Należy starannie pakować zakupione produkty w pojedyncze opakowania. Na przykład zapakować jagody w plastikowy pojemnik/słoiczek, żeby nie rozgniotły się na materiale. - w przypadku poplamienia torby zareagować szybko i trafnie w sposób odpowiedni dla danego rodzaju plany. Najlepiej, jak najszybciej plamę zaprać szarym mydłem lub innym delikatnym środkiem piorącym. - prać torbę w niskich temperaturach – do 30°C, ręcznie lub w pralce, przy użyciu zwykłych detergentów. Nie stosować silnych detergentów: odplamiaczy, wybielaczy itp. -prasować na lewej stronie (żeby nie uszkodzić nadruków), w temperaturze żelazka nieprzekraczającej 150°C. - wirować na niskich obrotach. - nie czyścić chemicznie i nie bielić (chlorować). Uważaj na nadruk Najwrażliwszym miejscem na torbie jest nadruk i to on może się najszybciej zniszczyć lub po prostu sprać. Nadruki na naszych torbach są drukowane metodą sitodruk. Jest to jedna z najbardziej trwałych metod nadruku, mimo wszystko nie nieśmiertelna. Dlatego podczas pielęgnacji szczególną uwagę należy poświęcić nadrukom. Do prania przewiń torbę na lewą stronę. Słońce ma właściwości wybielające, więc jeżeli suszysz torbę na dworze, to niech wisi wywinięta na lewą stronę. Prasuj ją też koniecznie na lewej stronie i nigdy nie prasuj nadruku bezpośrednio. Jeżeli będziesz dbać o torbę, powinna bardzo długo zachować swój dobry wygląd, a nadruki będą cieszyć oko przez kilka lat. Torba może po praniu minimalnie zmienić swoje rozmiary, o +/- 10%, aczkolwiek mi się to jeszcze nie zdarzyło. Użytkuje wiele różnych toreb, sprawdzałam ich rozmiary przed i po praniu i nie zauważyłam żadnych zmian.

Jak prać torby bawełniane?

Torby na zakupy trzeba prać, żeby pozbyć się zabrudzeń i bakterii, które mogły się w tych zabrudzeniach rozmnożyć. Żeby zachować jak najdłużej fason i kolor torby, należy:

-> Zabezpieczać torbę przed przeciekami i zabrudzeniami z zakupów. Należy starannie pakować zakupione produkty w pojedyncze opakowania. Na przykład: zapakować jagody w plastikowy pojemnik lub słoiczek, żeby nie rozgniotły się na materiale.

-> W przypadku poplamienia torby zareagować szybko i trafnie, w sposób odpowiedni dla danego rodzaju plamy. Najlepiej, jak najszybciej plamę zaprać szarym mydłem lub innym delikatnym środkiem piorącym.

-> Prać torbę w niskich temperaturach – do 30°C, ręcznie lub w pralce, przy użyciu zwykłych detergentów. Nie stosować silnych detergentów: odplamiaczy, wybielaczy itp.

-> Prasować torbę na lewej stronie (żeby nie uszkodzić nadruków), w temperaturze żelazka nieprzekraczającej 150°C.

-> Wirować na niskich obrotach.

-> Nie czyścić chemicznie i nie bielić (chlorować).

Torba może po praniu minimalnie zmienić swoje rozmiary, o +/- 10%.

Uważaj na nadruk

Najwrażliwszym miejscem na torbie jest nadruk i to on może się najszybciej zniszczyć lub po prostu sprać. Nadruki na naszych torbach są drukowane metodą sitodruk. Jest to jedna z najbardziej trwałych metod nadruku, mimo wszystko nie nieśmiertelna. Dlatego podczas pielęgnacji, szczególną uwagę należy poświęcić nadrukom.

-> Do prania przewiń torbę na lewą stronę.

-> Słońce ma właściwości wybielające, więc jeżeli suszysz torbę na dworze, to niech wisi wywinięta na lewą stronę.

-> Prasuj ją też koniecznie na lewej stronie i nigdy nie prasuj nadruku bezpośrednio.

Jeżeli będziesz dbać o torbę, powinna bardzo długo zachować swój dobry wygląd, a nadruki będą cieszyć oko przez kilka lat.

[/vc_column_text]

Zobacz torby na zakupy w sklepie

[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_basic_grid post_type=”post” max_items=”3″ grid_id=”vc_gid:1525877095402-130853ee-7ca5-7″ taxonomies=”56″][/vc_column][/vc_row]

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.