O produktach

Jak dbać o woreczki i torby lniane?

Torba ekologiczna, torba na zakupy, torby bawełniane, torby płócienne, milvo, produkty ekologiczne, torby

Torby lniane na zakupy wymagają pielęgnacji, podobnie jak inne tekstylia obecne w naszym życiu. Używane są często do ciężkiej pracy, jaką jest dźwiganie zakupów, narażone są na wszelkie zabrudzenia.

-> Należy uważać, żeby torby nie przeciążać. Torba służy do noszenia zakupów, lepiej nie nosić w niej równowartości kupki kamieni:)

-> W przypadku rozdarcia lub puszczenia szwu, należy jak najszybciej naprawić własnoręcznie uszkodzenie lub odesłać torbę w ramach reklamacji, żeby rozdarcie się nie powiększyło.

Jak prać torby lniane?

Torby na zakupy trzeba prać, żeby pozbyć się zabrudzeń i bakterii, które mogły się w tych zabrudzeniach rozmnożyć. Żeby zachować jak najdłużej  fason i kolor torby, należy:

-> zabezpieczać torbę przed przeciekami i zabrudzeniami z zakupów. Należy starannie pakować zakupione produkty w pojedyncze opakowania. Na przykład zapakować jagody w plastikowy pojemnik/słoiczek, żeby nie rozgniotły się na materiale.

-> w przypadku poplamienia torby zareagować szybko i trafnie w sposób odpowiedni dla danego rodzaju plany. Najlepiej, jak najszybciej plamę zaprać szarym mydłem lub innym delikatnym środkiem piorącym.

-> prać torbę w niskich temperaturach – do 30°C, ręcznie lub w pralce, przy użyciu zwykłych detergentów. Nie stosować silnych detergentów: odplamiaczy, wybielaczy itp.

-> prasować na lewej stronie (żeby nie uszkodzić haftu), w temperaturze żelazka nieprzekraczającej 200°C.

-> wirować na niskich obrotach. Len jest materiałem, który łatwo się gnie. Łatwiej będzie rozprasować torbę, która nie wyschła do końca. Podczas prasowania można też się wspomagać zraszaczem.

-> nie czyścić chemicznie i nie bielić (chlorować).

Torba może po praniu minimalnie zmienić swoje rozmiary, o +/- 10%.

Haft jest bardzo trwałą ozdobą torby, która dodaje jej elegancji. Trzeba tylko uważać, żeby nie był narażony na kontakt z ostrymi dodatkami, które mogłyby się o niego zahaczyć, np. z zamkiem od innej rzeczy podczas prania.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.