Problemy z zasypianiem – domowe sposoby, które warto znać!

Przez długie godziny przewracasz się z boku na bok zanim na dobre odpłyniesz w czułych objęciach Morfeusza? Jeśli masz problemy z zasypianiem – domowe sposoby pozwolą Ci raz na zawsze o nich zapomnieć. To sprawdzone metody, dzięki którym w mig zaśniesz i rano obudzisz się z zapasem energii na cały dzień.

Nie możesz zasnąć? Postaw na aktywność fizyczną

Pewnie nie raz obiło Ci się o uszy, że najlepszym sprzymierzeńcem w walce o szczupłą sylwetkę i dobre samopoczucie jest sport. Nie tylko uprawiany zawodowo, lecz także na poziomie amatorskim. A czy wiesz, że aktywność fizyczna korzystnie wpływa także na sen? Po dłuższym spacerze, przejażdżce na rowerze czy wizycie na basenie zaśniesz szybciej i lepiej się wyśpisz. Nie wierzysz? Przekonaj się na własnej skórze!

Nie przesadź z wysiłkiem fizycznym przed snem

Jeśli dopiero planujesz rozpocząć swoją przygodę ze sportem, to nie rzucaj się na głęboką wodę. Zbyt intensywny trening może przynieść skutek odwrotny od oczekiwanego. Zacznij od aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności. Dzięki temu nie tylko bez problemu zaśniesz, ale też rano wstaniesz wypoczęty.

Jak się przejesz, to nie zaśniesz – dieta a problemy z zasypianiem

Jesteś zdania, że to kolacja, a nie śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia? Lubisz pojeść do syta przed pójściem spać? Nic dziwnego, że masz problemy z zasypianiem. Domowymi sposobami z łatwością sobie z nimi poradzisz, jednak pod jednym warunkiem. Jak najszybciej zmień swoje nawyki żywieniowe. Zamiast solidnej porcji zapiekanek ociekających roztopionym serem zaserwuj sobie na kolację lekką sałatkę owocową. Dlaczego? Gdy się przejesz, zmuszasz swój układ trawienny do wytężonej pracy. Przez to jest Ci ciężko zasnąć, a jak już Ci się to uda, to dręczyć będą Cię koszmary.

Jak walczyć z problemami z zasypianiem – domowe sposoby naszych babć

W dzieciństwie zapewne nie raz słyszałeś od ciotki czy babci rady, których niekoniecznie się trzymałeś. Nie siedź na zimnie, bo złapiesz wilka. Nie baw się zapałkami, bo będziesz sikać. Chociaż zapewne wilka nie złapałeś, to mądrości ludowej lepiej jest nie bagatelizować. Zwłaszcza jeśli cierpisz na bezsenność.

Ziołowe sposoby na dobry sen

Jeśli chodzi o problemy z zasypianiem – domowymi sposobami od dawien dawna były zwalczane przy pomocy ziół. Ziołowe herbatki na dobry sen, poduszeczki wypełnione suszonymi ziołami czy ziołowa aromaterapia, to tylko kilka możliwości wykorzystania darów od Matki Natury. Zamiast liczyć owieczki, sięgnij po walerianę, szyszki chmielu, melisę albo rumianek!