Jak wyprostować włosy bez prostownicy? Istotne informacje

Prostownica to jedyny sposób na wyprostowanie włosów? Nic bardziej mylnego. Proste włosy nie wymagają prostownicy. Trzeba tylko wiedzieć, w jaki sposób z nimi postępować. Jak wyprostować włosy bez prostownicy?

Kobieta – istota przepadająca za zmianami

O kobietach można powiedzieć wiele i nie ulega wątpliwości, że panie z natury lubią, kiedy mogą przeprowadzić jakieś zmiany związane ze swoim wyglądem. Możliwości jest bez liku, ale trzeba przyznać, że są rozwiązania trudne, jak i takie, które nie wymagają jakichś starannych przygotowań. Świetnym przykładem jest prostowanie włosów. Prostowanie włosów może kojarzyć się z wykorzystaniem prostownicy, ale prawda jest taka, że mowa o urządzeniu, które nie musi zostać wykorzystane.

Dlaczego prostowanie włosów jest ważne?

Warto też spojrzeć na praktyczny aspekt tego wszystkiego. Dlaczego kobiety często decydują się na prostowanie włosów? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, ale bez wątpienia można powiedzieć, że kobietom zależy na tym, aby włosy odpowiednio się prezentowały. Włosy mają być:

  • gładkie,
  • lśniące,
  • precyzyjnie ułożone,
  • po prostu atrakcyjne.

O włosy można zadbać bez wizyty w salonie fryzjerskim. Choć nie chodzi w tym momencie o zniechęcanie kogoś do wizyty w takim salonie. W końcu wizyta w salonie fryzjerskim to gwarancja profesjonalnego wsparcia – przynajmniej teoretycznie.

Prostownica nie jest dobrym pomysłem?

Można przypuszczać, że prostownica dla wielu kobiet jest określana jako coś normalnego. Niemniej można też spotkać się z opinią, wedle której prostownica jest urządzeniem mającym wpływ na niszczenie włosów. Jaka jest prawda?

Wiele osób jest zdania, że prostownica niszczy włosy i jest to coś, z czym trudno się nie zgodzić. Zresztą to samo można powiedzieć o każdym innym sprzęcie, który naraża pasma na kontakt z wysoką temperaturą. Dobrze też wiedzieć, że prostownica w znaczący sposób naraża na uszkodzenia mechaniczne. Znaczący choćby w porównaniu z suszarką czy lokówką. Aczkolwiek w tym wszystkim znaczenie ma też odpowiednie korzystanie z prostownicy. Konieczne jest użycie delikatnego nacisku i przesuwanie prostownicy wzdłuż włosów. Chodzi o domknięcie łuski oraz sprawienie, aby włosy stały się gęste i lśniące. Efekt można zauważyć przez kilkanaście godzin po prostowaniu.

Prostowanie bez prostownicy

Przejdźmy teraz do tego, jak wyprostować włosy bez prostownicy. Być może niektóre panie będą zaskoczone, ale możliwości jest naprawdę sporo. Można w końcu rozmawiać o:

  • suszarce i szczotce,
  • naturalnych olejkach i suszeniu z góry na dół,
  • naturalnych lotionach i maseczkach,
  • specjalistycznych kosmetykach,
  • szczotce jonizującej.

Opcji jest wiele, ale która najlepsza? Zdania na ten temat pewnie są różne. Wiele może zależeć choćby od prywatnych odczuć. Spójrzmy sobie na połączenie suszarki ze szczotką – uznaje się, że jest to jedna z najlepszych metod na proste i gładkie pasma. Chodzi o wysuszenie włosów przy jednoczesnym naciąganiu ich na okrągłą lub płaską (ale także szeroką) szczotkę. W trakcie suszenia wskazane jest lekkie ciągnięcie pasm i przesuwanie szczotki na całej długości włosów.

Różne sposoby na prostowanie włosów bez prostownicy

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak wyprostować włosy bez prostownicy. Tymczasem tak naprawdę trzeba myśleć o tym, która opcja jest najlepsza. W tekście pojawiło się 5 możliwych rozwiązań, a pewnie znajdą się panie, które wymienią kolejne. Istotne jest też to, aby postępować w odpowiedni sposób. Nie wystarczy zaopatrzyć się we właściwe narzędzia – trzeba jeszcze wiedzieć, jak z nich skorzystać.