Jak szybko zapuścić paznokcie? 5 sprawdzonych rad!

Każda z pań przynajmniej raz w swoim życiu informacji na temat tego, jak szybko zapuścić paznokcie. Jak się bowiem okazuje w praktyce, nie tak łatwo stać się posiadaczką długich, kształtnych i co najważniejsze zdrowych paznokci. Warto więc zapoznać się z poniższym artykułem, by dowiedzieć się, co można zrobić, by już za kilka miesięcy cieszyć się pięknymi i zadbanymi paznokciami. 

Odpowiednia dieta to podstawa!

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że to co jemy na co dzień, ma ogromny wpływ na nasze paznokcie. Wiele osób (i przede wszystkim lekarze) są w stanie ocenić zdrowie konkretnej osoby po tym, jak spojrzą na ich paznokcie. Ci, co prowadzą niezdrowy tryb życia i kompletnie nie zwracają na to, co jedzą, z pewnością nie mogą pochwalić się zdrowymi paznokciami. Brak odpowiednich witamin i minerałów w pożywieniu, nadużywanie alkoholu i innych używek, stres może mieć ogromny wpływ na wygląd naszych paznokci. Warto więc przede wszystkim zadbać o to, by dostarczać swojemu organizmowi odpowiednią ilość składników odżywczych oraz pamiętać o prawidłowym nawodnieniu organizmu. Owoce, warzywa, pełnowartościowe kasze, ryże, dobrej jakości mięso, świeże ryby i przede wszystkich duża ilość wypijanej na co dzień wody z pewnością sprawi, że nasze paznokcie będą mieć lepszy kolor i szybciej będą rosły.

Specjalna odżywka

Wiele manicurzystek radzi swoim klientkom, by te, które marzą o pięknych, długich paznokciach, jak najszybciej zainwestowały w dobrej jakości odżywkę. Jaka będzie najlepsza? Jak szybko zapuścić paznokcie przy pomocy odpowiednich preparatów? Zdecydowanie warto udać się do drogerii i postawić np. na odżywkę do paznokci z witaminą E, która sprawi, że nasze paznokcie będą rosły o wiele szybciej. Ważne jest to, by taki preparat stosować systematycznie (zgodnie z instrukcją w ulotce). W większości przypadków już po kilkunastu dniach można zauważyć poprawę. Paznokcie po takiej kuracji są lśniące i przede wszystkim mocne. Bardzo ważne jest to, że się nie łamią, tym samym paniom łatwiej je zapuścić.

Maseczki z olejku rycynowego

Jak szybko zapuścić paznokcie przy pomocy tego, co znajduje się w każdym domu? O zbawiennych właściwościach dla paznokci olejku rycynowego panie słyszą od wielu lat. Trzeba przyznać bowiem, że te stare metody (pochodzące niekiedy od naszych babć) są tak naprawdę najlepsze. Warto o tym pamiętać i raz na jakiś czas zafundować naszym paznokciom porządne SPA. Nie trzeba wychodzić z domu. Wystarczy olejek rycynowy, odrobina wody, odrobina oliwy z oliwek i wacik. Z tych składników można szybko przygotować miksturę, którą powinno się każdy paznokieć. Czym się one odwdzięczą? Systematyczne nakładanie tego typu maseczek na paznokcie sprawi, że będą one rosły w naprawdę dużym tempie. Ponadto, panie będą mogły zapomnieć o wszelkich przebarwieniach, a także łamliwych paznokciach.

Dobry krem do rąk

Wiele pań zapomina o tym, iż dobry krem do rąk jest w stanie zdziałać cuda naszym paznokciom. Dobrze więc (szczególnie w okresie zimowym) zainwestować w krem z naturalnych składników, w których to nie brakuje odpowiednich witamin. Stosując taki krem przynajmniej kilka razy dziennie, wmasowujemy go również w paznokcie, tym samym dostarczamy im również właściwych składników. Świetny krem do rąk także przyczyni się do tego, że paznokcie będą rosły znacznie szybciej.

Kąpiele relaksujące

Chyba większość pań dostrzega po wakacjach, że ich paznokcie są dłuższe. Dlaczego tak się dzieje? Przebywanie w kąpieliskach wodnych zdecydowanie ma wpływ na to, jak szybko rosną nasze paznokcie. Warto pamiętać o tym i jak najczęściej fundować sobie kąpiele relaksujące. Woda z pewnością przyczyni się do tego, że nasze paznokcie będą bardzo szybko rosły. W tym czasie trzeba jednak pamiętać o ich pielęgnacji – piłowanie paznokci, uzyskanie odpowiedniego kształtu również ma wpływ na to, jak będą one wyglądać w przyszłości.