Jak się całować z języczkiem – rodzaje pocałunków, technika.

Pocałunek z języczkiem to szczególnie intymny akt pomiędzy dwiema osobami, które czują coś do siebie. Decydują się na niego zwłaszcza pary, natomiast bardzo rzadko dochodzi do niego już na pierwszej randce. Wbrew pozorom pocałunek z języczkiem nie jest wcale taki trudny do opanowania. Jak się całować z języczkiem, aby ta czynność była przyjemna dla obu stron?

Jak się całować z języczkiem – rodzaje pocałunków

Co ciekawe, francuskie pocałunki to nie jedyna możliwość całowania się przy użyciu języczka. Znane są także inne chętnie stosowane techniki. Mowa między innymi o pocałunkach amerykańskich, a więc delikatnym ssaniu warg. W przypadku tej techniki partner zajmuje się górną wargą partnerki, natomiast ona jego dolną wargą. To niezwykle przyjemny moment zwłaszcza dla kobiet. Kolejną techniką całowania jest tak zwana metoda spinająca. Polega ona na tym, że jedna osoba obejmuje ustami wargi partnera, po czym je zaciska i rozluźnia uścisk. Co ważne, wargi i obszar ust to strefa silnie unerwiona, przez co takie pocałunki zapewniają partnerom wiele rozkoszy. Zwolennicy pocałunków z języczkiem często decydują się na pocałunki głębokie. To gwarantująca maksymalne doznania, wersja popularnych francuskich pocałunków. W tej technice stosuje się mocniejsze ruchy, w dosyć szybkim tempie.

Jak się całować z języczkiem po francusku – technika

Francuski pocałunek charakteryzuje się niebywałą subtelnością. Musi być jak najbardziej delikatny. Najważniejsze jest to, aby nie być w nim natrętnym. Nie wolno wystawiać języka i na siłę próbować przedostać się do warg partnera czy partnerki. Jak się całować z języczkiem po francusku? Na początku należy złączyć wargi. Usta partnerów powinny złączyć się w połowie drogi. Podczas pocałunku trzeba pamiętać o tym, aby nie przegryzać zbyt mocno ust drugiej osoby. Akt ten powinien sprawiać przyjemność,a nie ból. Wyjątkiem jest to, kiedy partner preferuje silniejszy rodzaj stymulacji i wyraził na to zgodę. W trakcie francuskiego pocałunku języki muszą się pieścić, otulać, dotykać. Ich ruchy przywodzą na myśl taniec. Francuski pocałunek jest świetnym elementem gry wstępnej. Wyróżnia się zmysłowością, namiętnością i gwarantuje intensywnie doznania. Ważne jest jednak to, aby obie osoby wykazały się zaangażowaniem.

O czym należy pamiętać, przed pocałunkiem?

Aby całowanie z języczkiem okazało się rzeczywiście przyjemne i pozostawiło miłe wspomnienia, należy pamiętać o pewnych kwestiach. Istotne jest przede wszystkim to, żeby zadbać o świeży oddech. Przed całowaniem nie należy spożywać czosnku, cebuli, czy innych intensywnych artykułów spożywczych. Trzeba też zrezygnować ze zbyt ostrego jedzenia. Pewne specyficzne zapachy zniechęcają do tej formy zbliżenia. Lepiej też nie palić papierosów oraz nie spożywać napojów alkoholowych. Aby odświeżyć oddech, można sięgnąć po specjalny spray do ust, miętówki czy też gumy do żucia.

Dlaczego warto się całować z języczkiem?

Warto pamiętać, że pocałunki z języczkiem przynoszą nam liczne korzyści. Do których zaliczamy:

  • wzmożona produkcja śliny, która pozwala na eliminację szkodliwych bakterii z jamy ustnej,
  • zmniejszenie poziomu stresu,
  • obniżenie ciśnienia,
  • wzmocnienie mięśni twarzy,
  • wzmocnienie systemu odpornościowego,
  • wydzielanie się endorfin i odczuwanie szczęścia.

Czy całować się z języczkiem na pierwszej randce?

Na początku znajomości pocałunki są dosyć delikatne. Partnerzy podchodzą do siebie jeszcze w sposób niezbyt śmiały. Niewiele z nich decyduje się więc na pocałunek z języczkiem. Są one bardziej zarezerwowane dla osób, które coś do siebie czują. Warto dodać, że większość kobiet nie przepada za francuskimi pocałunkami na pierwszej randce. Najlepiej więc poczekać z taką techniką całowania na odpowiedni moment.

Całowanie z językiem może być zmysłowe i niezwykle podniecające, zwłaszcza jeśli pomiędzy partnerami widoczna jest chemia.