Masturbacja u kobiet bez tajemnic

Masturbacja może być idealną alternatywą dla singli, lub miłym urozmaiceniem i dodatkiem w związku. Obecnie temat seksualności jest coraz częściej poruszany, jednak rozmowy o kobiecej masturbacji w wielu kręgach wciąż stanowią temat tabu. Nie powinno być to powodem wstydu ani wyrzutów sumienia, ponieważ zaspokajanie potrzeb seksualnych w formie masturbacji jest czymś zupełnie naturalnym. Dowiedz się więcej na temat korzyści płynących z tej formy aktywności seksualnej, jej technik oraz masturbacji w związku.

Korzyści wynikające z masturbacji

Czy wiesz, że masturbacja niesie ze sobą wiele korzyści, zarówno sfery fizycznej, seksualnej, jak i psychicznej? Przyjrzyjmy się im bliżej:

  • Lepsze poznanie i zrozumienie swojego ciała oraz potrzeb – dzięki rozpoznaniu, co sprawia przyjemność, kobieta jest w stanie pokierować swojego partnera/partnerkę w późniejszym współżyciu, tak, aby osiągnąć satysfakcję seksualną. Dzięki poznaniu swojego ciała oraz potrzeb, rośnie pewność siebie oraz zadowolenie z sfer seksualnych
  • Redukcja stresu – masturbacja pomaga obniżyć hormon stresu, dzięki czemu kobieta może poczuć się bardziej zrelaksowana i spokojna
  • Lepszy sen – łatwiejsze zasypianie
  • Poprawa nawilżenia pochwy
  • Poprawa samopoczucia – podczas orgazmu uwalniana jest dopamina, która wpływa na poprawę samopoczucia
  • Zmniejszenie bólu menstruacyjnego
  • Poprawa ukrwienia ciała – orgazm przekłada się na zwiększenie przepływu krwi do genitaliów, co wpływa z kolei bardzo korzystnie na zdrowie a także pomaga w przypadku problemów z suchością pochwy

Techniki masturbacji

Skoro wiemy już, jak wiele korzyści niesie ze sobą autostymulacja, warto przedstawić różne techniki, które pomagają w osiągnięciu orgazmu oraz zadowolenia w bezpieczny i sprawdzony sposób.

Solo lub z gadżetem

Podczas masturbacji możemy skorzystać z profesjonalnych gadżetów. Jeśli znudził Ci się tradycyjny wibrator,  na rynku dostępne są obecnie coraz nowsze technologię, dopasowujące się do potrzeb klientek. Na stronach z gadżetami erotycznymi lub w stacjonarnych sex shopach znajdziesz również kulki gejszy i koraliki do stymulacji analnej, masażer stymulujący za pomocą fal powietrza, wibratory z wypustkami, klasyczne lub urozmaicone dildo w różnych rozmiarach, wibratory sterowane za pomocą Bluetooth, na przykład wibrator jajeczko, który jest jednocześnie wodoodporny.

Jeśli wolisz zabawę bez dodatkowych gadżetów, do masturbacji możesz wykorzystać palce, dłonie, lub na przykład strumień wody z prysznica.

Odkrywaj przyjemność według własnych preferencji

Nie każda technika musi doprowadzić się do orgazmu. Masturbacja uczy świadomości własnego ciała oraz tego, jakie stymulacje sprawiają najwięcej przyjemności. Warto eksperymentować oraz szukać własnego, ulubionego sposobu na chwilę przyjemności. Każda kobieta posiada własne preferencję oraz fantazję. Oprócz narządów płciowych, można skupić się także na innych punktach erogennych, na przykład brodawkach sutkowych.

Masturbacja kobiet w związku

Pora obalić kilka mitów!

Masturbacja a satysfakcja seksualna w związku

Wiele osób nadal twierdzi, że masturbacja może być oznaką braku zadowolenia z życia seksualnego z partnerem. Oczywiście, najważniejsza jest szczera rozmowa i otwartość, jeśli nie jesteśmy zadowoleni z aspektów seksualnych w naszym związku. Masturbacja nie musi natomiast być złym znakiem. To zupełnie inna forma ekspresji seksualnej, która pomaga poznawać lepiej swoje ciała, rozładowywać napięcie i uczyć się przyjemności. Nawet w najbardziej satysfakcjonującym życiu seksualnym pary dochodzi do aktów masturbacji – może być to również miły dodatek i urozmaicenie do erotycznego życia. Para może obserwować siebie nawzajem, dzięki czemu jeszcze lepiej zrozumie, w jaki sposób sprawiać przyjemność drugiemu partnerowi.

Masturbacja wpływa negatywnie na związek

Nie ma badań potwierdzających tą tezę. Tak jak już wspomniano, masturbacja może pomagać w ulepszaniu życia seksualnego. Zadowalanie siebie samego nie sprawi, że minie nam ochota na seks z drugą połówką, wręcz przeciwnie! Dzięki większej świadomości swojego ciała oraz zwiększonej pewności siebie, nastrój na współżycie może wzrastać. Oczywiście, jeśli masturbacja całkowicie zastępuje seks, można skorzystać z pomocy seksuologa. Kluczem do sukcesu jest otwarta komunikacja pomiędzy partnerami.

Podsumowanie

Wstyd związany z masturbacją wraz z biegiem czasu oraz coraz większą świadomością społeczeństwa zanika. Kobiety stają się bardziej pewne siebie oraz świadome własnego ciała i potrzeb. Orgazm czy kobieca masturbacja przestają być tematem tabo, a na rynku odnajdziemy coraz więcej gadżetów erotycznych przeznaczonych dla kobiet i ich przyjemności. Warto czerpać radość z własnej satysfakcji, która wpływa pozytywnie również na strefę zdrowia psychicznego oraz fizycznego. Poznawaj własne ciało, dbając o potrzeby seksualne bez wstydu!