Nie wiesz, jak przekonać się do pica wody? Poznaj 7 prostych i skutecznych wskazówek

Aby organizm mógł prawidłowo funkcjonować, należy pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie. Woda poprawia trawienie, wygląd skóry, a nawet dodaje energii. Co więcej, nie zawiera kalorii i pomaga schudnąć. Pomimo tych wszystkich oczywistych zalet, nawet połowa Polaków nie pije wystarczającej ilości wody, a jednym z tego powodu jest fakt, że wiele osób nie potrafi się przekonać do picia samej wody. Czy tak jest w Twoim przypadku? W takim razie czytaj dalej i dowiedz się, jak wyrobić sobie ten zdrowy nawyk i przekonać się do picia wody.

Nie wiesz, jak przekonać się do picia wody? Po pierwsze poznaj niezwykłe korzyści zdrowotne

Nie moglibyśmy bez niej żyć. Jest najobfitszym pierwiastkiem w składzie naszego ciała i jest niezbędna do utrzymania go w zdrowiu. Dodatkowo woda:

  • Odżywia nas, ponieważ transportuje niektóre witaminy i minerały.
  • Oczyszcza organizm, ponieważ pomaga wyeliminować toksyny.
  • Zapobiega zaparciom, ponieważ pomaga łatwiej i częściej wydalać kał.
  • Napełnia nas dzięki niewielkiemu i krótkotrwałemu efektowi sytości. Wypij szklankę wody na 10 minut przed jedzeniem, a zasiądziesz do stołu z mniejszym apetytem.
  • Woda reguluje funkcję skórę, która jest pierwszą linią obrony organizmu.

Praktycznie wskazówki dotyczące tego, jak przekonać się do picia wody

Przygotowaliśmy kilka prostych wskazówek, dzięki którym stopniowo zaczniesz przekonywać się do picia wody, nie zdwajać sobie nawet z tego sprawy.

1. Pij wodę z cytryną

Wiele kobiet uważa wodę za mdłą. Aby uczynić ją bardziej smaczną, można dodać do niej nutę smaku, na przykład kilka kropel cytryny sprawi, że będzie ona bardziej rześka i pijalna. Możesz również dodać świeże liście mięty lub mięty pieprzowej.

2. Pij wodę po kawie

Za każdym razem, gdy pijesz kawę, zawsze popijaj ją szklanką wody. Dlaczego? Kawa powoduje wydzielanie gastryny, a nadmiar tego hormonu może prowadzić do wrzodów lub zapalenia żołądka. Zimna woda po kawie spowalnia to wydzielanie.

3. Napij się dwóch szklanek wody po każdym posiłku

Jeśli wypijesz jedną szklankę przed i jedną szklankę po śniadaniu, obiedzie i kolacji, będziesz musiała wypić tylko dwie lub trzy szklanki wody więcej, aby zaspokoić swoje dzienne potrzeby. Pomoże to również utrzymać wagę pod kontrolą. A jeśli myślisz, że picie podczas posiłku jest niewskazane, pamiętaj, że woda nie rozcieńcza soków żołądkowych. To mit. Wręcz przeciwnie, picie podczas posiłków (lub przed, lub po) ułatwia przyswajanie składników odżywczych.

4. Kup ładną butelką

Lekką, nadającą się do wielokrotnego napełniania i z dobrym zamknięciem, dzięki czemu będziesz mogła zawsze ją nosić zawsze przy sobie. Wybierz model ze stali lub twardego plastiku bez bisfenolu A. Są one znacznie lepsze do ponownego użycia niż miękkie, przezroczyste butelki plastikowe.

5. Wyrób sobie nawyk picia wody po każdej wizycie w toalecie

Możesz wykorzystać własne ciało jako sygnał, że nadszedł czas na kolejną szklankę wody. Na przykład, spróbuj wypić szklankę natychmiast po skorzystaniu z toalety, . A także… zanim zaczniesz gotować – to odstraszy pokusę podjadania.

6. Rozcieńczaj soki, aby dodać wodzie smaku

Soki zawierają zbyt dużo cukru i, by pić je całymi szklankami, ale możesz je rozcieńczać dużą ilością wody. Możesz również obrać np. pomarańcze, limonki i cytryny, pokroić je w kostkę i zamrozić. Następnie wrzuć je do szklanki wody jak kostki lodu. Orzeźwią Cię i dodadzą smaku wodzie.

7. Dodaj więcej przypraw do potraw

Szczypta przyprawy sprawi, że bez zastanowienia zwiększysz spożycie wody, zwłaszcza po pikantnych przyprawach. Umiarkowana dawka przypraw wspomaga również trawienie i pomaga spalać kalorie.

Podsumowując

Dzięki znajomości korzyści, jakie daje nam woda i kilku prostym wskazówkom, które możesz wprowadzić do życia codziennego już dzisiaj, gwarantujemy, że w krótkim czasie przekonasz się do picia wody.